DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
3. Nesprávnosť šancí...

III. diel

 
Nesprávnosť šancí.
 
      Šanca je na to, aby sme mohli zopakovať krok, ktorý sa nám vďaka rôznym okolnostiam nepodaril uskutočniť. Šanca sa dáva športovcom, vtákom vzlietnuť, šanca na prežitie. Šancu môže dostať človek, ktorý niekoho zrazil autom a neplánoval to, nezavinil to a nemal to premyslené.
      No deje sa opak! Dávame šancu partnerom, ktorí nás oklamú, vyspia sa s inou, iným, len pre to, aby sa rodina nerozpadla.
            To, pre čo sa to deje je strach z nečakaného konca, zo zabudnutia, z toho čo si iní myslia. Z toho, že žena má vždy viac zodpovednosti a strach jej bráni zmeniť krutosť, len pre to, aby si iní nemysleli, že žena to nezvláda! Šance sa dávajú aj vrahom, zlodejom, narkomanom, ale nezabúdajme, ak človek raz niečo spraví a spraví to pri plnom vedomí, zodpovedá sám za seba. Človek, ktorý sklamal tým, že spravil niečo po premyslení, bol si vedomý toho, čo robí, a tak má tendenciu spraviť to znova a po neúspechu, lepšie si to premyslieť a dať pozor na to, v čom bol nedokonalý a kde ho odhalili.
Stáva sa tak úspešnejší v tom, v čom bol pred tým, než sme ho odhalili!
 
      Dôkladnejšie klamstvá, nevery, ubližovania a výčitky. Človek, ktorý vedome robí zle inému ,,NIKDY“ neprizná svoju chybu, práve naopak, poukazuje na chyby druhého. Je to ľahšie, ako si priznať vlastné zlyhanie. Tak čas idyly je ešte o čosi kratší, a to už s pochybnosťami. Nasledujúci pád tých, ktorí dali šancu o to tvrdší, ako ich poznanie z premárneného času, bolesti, trápenia a psychického útlaku. Ten, kto dá šancu sa stáva vinným, a ten kto ublížil, ublíženým!

 

 

Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek