DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
1. Sme tak zvláštni....

Vzťahy a ľudia – signály a poznania...

                         

         Muži sú tak zvláštni, niekedy si nevážia to čo májú a správajú sa, ako páni sveta, no pri tom zabúdajú na základne princípy ľudskosti...

 

         Zvyčajne prehliadame túžby blízkej osoby a uprednostňujeme vlastný prospech... Je čas zmeniť to... 

 

                           I. diel

 

  My ľudia sme zvláštni... Ak chceme byť šťastní zvyčajne zabúdame na ozajstné hodnoty v živote a hľadíme na materiálne veci ( dom, auto, dovolenka, peniaze...) V rýchlosti každodenného diania sa to zdá byť to najpotrebnejšie k šťastnému životu. Až časom spoznáme, aké sú to pominuteľné veci. Zistíme, že síce máme auto, dom, peniaze, ale to, čo sa na začiatku nazývalo ,,láska“ bolo len obyčajné, ,, chemické“ – príťažlivosť dvoch tiel... ,,Protiklady sa priťahujú“. To je omyl, ak si myslíme, že to je to správne. Protiklad, ktorý sme si vysnili, vyprosili, či vyhliadli, je vlastne človek, ktorý nemá s našimi snami a plánmi vôbec, ale vôbec nič spoločné. Zabúdame pri tom na staré hodnoty našich otcov a mám. Keď manžel, alebo manželka zomreli, ten druhý partner ich tak veľmi ľúbil, že nedokázal ďalej žiť bez toho druhého partnera a v krátkom čase zomrel tiež. To už dnes nepoznáme. Manželstvá vznikajú a padajú za krátky čas.  A tie dlhodobejšie sa rozpadnú po ozajstnom poznaní ( facke od partnera ). Manželka je tá verná, úprimná a starostlivá žena a matka, no manželovi sa stačí usmievať a vravieť ľúbim ťa miláčik. Ženy tak žijú vo falošnej ilúzii šťastia, kde sú klamané umelcami v pretvárke.

... No hrozné je na tom celom to, že sa už aj niektoré ženy žačínajú takto správať...                                  Je úžasné, ako dokážu určití ľudia dlhé roky žiť v pretvárke a nik im na to nepríde. Človek, ktorý by mal byť ten správny, mal by mať presne tie záujmy, ako ich máme my. Ísť s nami do toho istého obchodu, ako my, pozrieť si s nami ten istý seriál, film, ako my, ísť sa prejsť s nami v prírode, tak ako si to želáme aj my, sadnúť si k spoločnej večeri, kde nás čaká s náručou kvetov, aby nám povedal, ako nás miluje..... Fyzická krása tam hrá samozrejme veľkú rolu, no nezabúdajme, že aj tá je pominuteľná a  skôr, či neskôr zostarneme.

Je veľkou pravdou, ak sa ľudia líšia záujmami a povahami, ale jeden z nich sa trápi v takom vzťahu, je to uňho o to rýchlejší proces starnutia a choroby. Potom sa nestačíme diviť, čo sa s nami deje.

 

Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek